Co zrobić z torebką?

Co zrobić z torebką?

Jestem miłośniczką dużych torebek. Lubię nosić przy sobie cały świat, więc moja torebka musi pomieścić minimum jedną, dodatkową parę butów. Wygoda przechowywania jest wiec ogromna, jednak problem pojawia się, gdy torebka powinna być niewidoczna. Co zrobić z torebką w restauracji? W jakich sytuacjach należy zrezygnować z giganta mieszczącego format A3 i zabrać ze sobą filigranową torebeczkę? I czy pieniądze naprawdę uciekną, jeśli położysz torebkę na ziemi? O tym w dzisiejszym artykule! 

Co zrobić z torebką w restauracji i na przyjęciu zasiadanym?

Podczas wizyty w restauracji lub na przyjęciu zasiadanym torebka nie powinna przeszkadzać innym gościom. Złota zasada jest jedna – torebka nigdy nie powinna wylądować na stole – to naprawdę duże faux pas.

Jeśli torebka jest duża, najlepiej jest ją położyć między nogami krzesła. Nie obawiaj się przesądów mówiących o tym, że z torebki wyjdą pieniądze – obie wiemy, że wychodzą one z zupełnie innej przyczyny. Są też dwa powody, dla których torebki nie należy stawiać obok krzesła – ktoś może się o nią potknąć, lub ktoś może ją ukraść. Bardzo łatwo jest zgarnąć torebkę leżącą obok stolika – żaden złodziej nie będzie jednak wchodził pod krzesło. Torebki nie powinno się też wieszać na krześle – będzie przeszkadzała gościom i kelnerowi.

Przeczytaj też: Jak zachowywać się przy stole? 22 praktyczne porady

Jeśli torebka jest niewielkich rozmiarów, możesz położyć ją na kolanach lub między plecami, a oparciem krzesła. Ważne jednak, by nie przeszkadzała Ci ona w swobodnym poruszaniu się. Jeśli torebkę położysz na kolanach, uważaj na to, co robisz z nogami – gdy założysz nogę na nogę (czego oczywiście nie należy robić), torebka ześlizgnie się. Zwróć też uwagę na to, że torebki nie kładziemy na serwetce, a pod nią – zadaniem serwetki jest w końcu chronić ubranie, a w tym wypadku też torebkę.

Na rynku dostępne są też niewielkie wieszaki, które przyczepione do stołu mogą stanowić pewne rozwiązanie. Z nimi jednak ostrożnie, bo w wielu miejscach nie są mile widziane. Dyndająca na nich torebka stanowi często przeszkodę dla kelnera, a sam wieszaczek może uszkodzić obrus. Jeśli nie wiesz, co zrobić z torebką, pozostań tradycjonalistą i włóż ją między nogi krzesła – tam na pewno będzie bezpieczna.

Co zrobić z torebką podczas przyjęcia stojącego?

Przyjęcia stojące to już wyższy poziom. Co zrobić z torebką w takie sytuacji? Jeśli wybierasz się na biznesowy bankiet lub przyjęcie w ogrodzie, dwa razy zastanów się, zanim wybierzesz kopertówkę. Pamiętaj, że jedną rękę powinnaś mieć wolną do witania się, więc jeśli weźmiesz przekąskę lub kieliszek z winem, nie będziesz miała gdzie trzymać torebki Trzymanie jej między ramieniem a biodrem przez dłuższy czas nie jest zbyt przyjemne i potwornie ogranicza ruchy. Nie decyduj się też na dużą torbę typu shopper, w której zmieścisz połowę toaletki – po godzinie będziesz błagała o ulgę dla ramienia.

Przeczytaj też: Kto pierwszy odkłada słuchawkę?

Na stojące przyjęcie najlepiej wybrać niewielką torebkę na pasku, która w żaden sposób nie będzie ograniczała Twoich ruchów. Weź ze sobą tak mało rzeczy, jak to możliwe – nie ma nic gorszego, niż wypchana po brzegi torebka, z którą walczysz przy każdej próbie zamknięcia zamka. Zwróć też uwagę na wiszące elementy – jeśli nie chcesz czuć się jak baranek z dzwoneczkiem na szyi, nie wybieraj torebki obwieszonej stukającymi o siebie błyskotkami.

Czy torebkę można zostawić w szatni? Oczywiście, że tak. Jeśli jesteś pewna, że będzie tam bezpieczna, a ty będziesz czuła się bez niej komfortowo, nie ma żadnego problemu. Torebka jest jednak często ważnym elementem całej stylizacji, więc lepiej mieć ją pod ręką. Nie decyduj się też na zostawianie torebki w szatni, przekładając jej zawartość do kieszeni swoich lub partnera – oboje będziecie wyglądać niekorzystnie.

Torebka to ważny kobiecy Atrybut. Warto jednak pamiętać, że opisane w tym tekście zasady dotyczą także mężczyzn. Podrzućcie im wiec ten tekst, by nigdy nie przyszło im do głowy kłaść swą aktówkę obok kubka z kawą. 

Close